top of page

Opravy plochých striech verzus ich záruky. Prečo si zaslúžia zákazníci vyššie záruky.

Updated: Jan 23, 2020


Poznáte ten pocit že sa vyrába len na krátku dobu záruky a hneď po jej ukončení sa musí produkt pokaziť a rýchlo zakúpiť nový? Elektronika, cesty, spotrebný tovar... Asi nie som sám komu to vadí. A ako je to u strešných hydroizolácií? Dovolím si tvrdiť že na šťastie to v tomto odvetví tak úplne neplatí. Aspoň u tých firiem, ktoré to s kvalitou svojich realizácií striech myslia naozaj vážne. A to nie len že používajú výhradne kvalitné materiály ale prevádzajú aj kvalitné práce spojené s ich aplikáciou.


Práve v tomto odvetví stavebníctva platí asi najviac pravidlo nutnosti vysokej praxe a skúseností majstrov, realizátorov hydroizolácií striech. Pri našich prácach sa ešte stále stretávame s opravami striech kde vďaka neodbornej práce je zabitý potenciál kvalitného materiálu. Neodborné detaily nepotiahne ani ten najkvalitnejší a najdrahší materiál. A že máme na trhu materiály naozaj kvalitné, odborníkom asi zdôrazňovať nemusím. Kvalitné SBS pásy dosahujú vysokú životnosť nad 40 rokov a pri správnom prevedení prác je komplet strechy túto dobu aj naozaj funkčný. A napriek tomu sú najbežnejšie záruky na hydroizolačné materiály 10 rokov. Sú svetlé výnimky ako napríklad icopal, kde bola záruka na niektoré produkty dlhšia. Ale aj tu sa po zlúčení s BMI zatiaľ ustálila späť na tradičných 10 rokov /vraj to majú v pláne znovu zvýšiť/. Ale týchto produktov je veľmi málo a zvyčajne sú spojené s podmienkou použitia ďalších materiálov, ktorých cena tiež nie je malá. Myslím si že si zákazník určite zaslúži vyššie záruky. Na našom trhu sme boli medzi prvými, /ak nie prvý/, kto mal odvahu navýšiť dobu záruky aspoň o 2 - 3 roky. A trvalo to nejaký čas ale potiahli sme k tomu činu aj veľa ostatných firiem. A v súčasnosti sme zase tí ktorí v tomto trende napredujú a už dlhší čas poskytujeme záruky až do 15 rokov. Dovoľujú nám to práve naše dlhoročné skúsenosti s týmito materiálmi. Sme na trhu od jari roku 1999 a snažíme sa dlhodobo používať tie najlepšie materiály a naši majstri realizovaných prác majú dlhoročnú prax. Myslím si že zákazník si zaslúži reálne navyšovanie záruk, ak je evidentné že materiály sa rok od roku vylepšujú a ich vlastnosti sú násobne vyššie ako sú terajšie záruky. Tým pádom nás na zvyšovanie doby záruk limitujú kvalitné realizácie prác a to v ďaka našim skúseným majstrom zvládame na výbornú.


Každý spokojný zákazník nás veľmi teší. A sme radi že aj najvyššia doba záruk prispieva k vašej vyššej spokojnosti.420 views0 comments

Comments


bottom of page